Blog

Levoča – historické mesto pod Tatrami – 2.časť

február 6, 2019

Levoča - historické mesto pod Tatrami je dôležitým miestom pre turistov a návštevníkov tohto spišského regiónu. Mesto so svojou krásou, historickými pamiatkami všetkého druhu, geografickou významnou polohou v krajine a turistickými lákadlami neustále vábi turistov.

Levoča- historické mesto pod Tatrami – 1.časť

február 6, 2019

Levoča- historické mesto pod Tatrami leží v Prešovskom samosprávnom kraji pri diaľnici D1 medzi Popradom a Spišským Podhradím. Južne sa nachádza ďalšie významné mesto Spišská Nová Ves. Ako všetky mestá aj osady tak aj Levoča ťaží zo svojej dobrej geografickej polohy čo sa odzrkadľuje hlavne vo využívaní cestovného ruchu a svojej bohatej historickej minulosti.

Liptovský Mikuláš a turizmus

november 21, 2018

Liptov na severe Slovenska má rozsiahle územie a jeho stredným centrom je práve Liptovský Mikuláš, ktorý je zároveň aj okresným mestom. Centrom horného Liptova je Liptovský Hrádok a spodného Liptova je Ružomberok.

Poprad a cestovný ruch

október 24, 2018

V dnešnej dobe cestovný ruch hrá stále väčšiu úlohu v ekonomike každého štátu. Je to tak aj u nás, pretože cestovný ruch sa rozmáha a stále má vyšší podiel na HDP Slovenska.

Dobšinská ľadová jaskyňa

október 9, 2018

Dobšinská ľadová jaskyňa, ktorá je súčasťou Národného parku Slovenský raj je jedným z najvyhľadávanejších miest v tejto oblasti. Nachádza sa neďaleko banského mestečka Dobšiná na severnom svahu vápencového vrchu Duča.

Starý Smokovec

október 9, 2018

Starý Smokovec je najstaršia a najvýznamnejšia tatranská osada a administratívne centrum Vysokých Tatier. Leží medzi Novým Smokovcom a Horným Smokovcom.

Slovenský raj

október 5, 2018

Slovenský raj sa nachádza v horskom pásme  východného Slovenska v oblasti Spiša. V rámci turistiky zaujíma popredné miesto pri výbere destinácií turistami, a preto má veľký význam z hľadiska cestovného ruchu. Počet návštevníkov tohto národného klenotu rok čo rok stále stúpa a to nielen v letnom, ale aj v zimnom období.

Chaty vo Veľkom Slavkove

júl 10, 2018

Chaty vo Veľkom Slavkove predstavujú ubytovacie zariadenia postavené hlavne v horských oblastiach v ťažko prístupnom teréne. Takéto chaty stavali naši predkovia už  v dávnych dobách s cieľom prežiť ťažké poveternostné podmienky.

Apartmány Tatry

júl 10, 2018

Apartmány Tatry predstavujú kvalitné ubytovanie na celom území Vysokých Tatier, či už niekde v obci Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, alebo vo Veľkom Slavkove.

Veľký Slavkov

júl 10, 2018

Obec Veľký Slavkov je veľmi známa v kruhu turistov nielen zo Slovenska, ale aj z okolitých štátov V4, ako Poľsko, Česko, Maďarsko.

Ubytovanie Tatry

júl 10, 2018

Ubytovanie v Tatrách má veľký význam pre turistiku, ktoré má významný podiel na ekonomických výsledkoch celého turistického ruchu Slovenska.

Ubytovanie Poprad

júl 10, 2018

Ubytovanie Poprad predstavuje u každého návštevníka tohto kraja kvalitné ubytovacie priestory aj z dôvodov veľkej konkurencie v tomto biznise. Uvedomme si, že sa nachádzame pod Vysokými Tatrami a mesto Poprad sa nazýva aj ako vstupná brána do tohto priestoru.

Ubytovanie Vysoké Tatry

jún 15, 2018

Našim zákazníkom ponúkame kvalitné ubytovanie vo Veľkom Slavkove vo Vysokých Tatrách za veľmi dobré ceny.