Ubytovanie v Ružomberku je veľkým lákadlom pre turistov, ktorí obľubujú pešiu turistiku v krásnej prírode. Ružomberok má výbornú geografickú polohu medzi Chočskými vrchmi, Nízkymi Tatrami a Veľkou Fatrou a je takou vstupnou bránou do okolitej prírody. Kvôli krásnej prírode, dobrému ubytovaniu a možnosťami pre turistiku sem zavíta v priebehu celého roka veľa návštevníkov. Stále viacej sa vracajú tí istí ľudia, ktorí sú veľmi spokojní s prírodnými možnosťami krajiny aj s našimi ubytovacími  službami.

Ubytovanie Ružomberok zahŕňa hotely, apartmány, penzióny, chaty a to nielen priamo v meste, ale aj v širokom okolí. Takou oblasťou je aj dolina Hrabovo vo vzdialenosti 3 km od Ružomberka, kde sa nachádzajú kvalitné ubytovacie zariadenia ako napríklad Fatrapark 2 s apartmánovým samoobslužným ubytovaním s vlastnou veľmi známou reštauráciou v celom okolí.

Prvou najvýznamnejšou možnosťou pre turistov, ktorí ku nám chodia, je pešia turistika na rôzne vzdialenosti. Pešia turistika a aktívny pohyb sú nerozlučne spojené a turisti si to uvedomujú. V okolí Ružomberka sú značené 12 turistických trás len v katastri mesta a okrem toho sú ďalších 29 vyznačených trás v okolí. Z takej veľkej ponuky si každý určite vyberie podľa svojich fyzických zdatností.

Tu si spomeňme ako lákadlo v letnom období  Hrabovské jazero tesne pri ubytovacom zariadení, ktoré je vynikajúco vybudované pre vodné športy a kúpanie. Okolitá pláž uspokojí aj tých náročnejších.

V zimnom období našich návštevníkov poteší lyžiarsky park Malinô Brdo, ktorý je veľmi dobre vybudovaný s modernou technológiou.

Medzi ďalšie turistické atrakcie patrí výstup na vrch Čebrať. Táto atrakcia začína na železničnej stanici v Ružomberku, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou a bola postavená v roku 1871. Pre zaujímavosť stanica má 475 m n.m. výšku a vrch Čebrať nad mestom 945 m n.m. Výstup trvá približne dve a pol hodiny a poskytne  nezabudnuteľný zážitok pre vystupujúcich.

Ubytovanie Ružomberok so svojimi kapacitami by nedokázalo uspokojiť potreby masy turistov, preto spolupracuje s regionálnymi ubytovacími zariadeniami ako aj Fatrapark 2 a spoločnými silami pracujú na uspokojovaní potrieb návštevníkov regiónu.