Ubytovanie v Tatrách má veľký význam pre turistiku, má významný podiel na ekonomických výsledkoch celého turistického ruchu Slovenska. Tento podiel z roka na rok rastie spolu s dobrými ekonomickými výsledkami krajiny. Čím viac si ľudia zarobia, tým viac zostane na míňanie aj na dovolenku. Z tohto dôvodu sú veľké investície do turistického ruchu nielen zo strany štátu, ale aj zo strany investorov na rôznych úrovniach.

Ubytovanie Tatry – ako a kde hľadať ?

Naplánovať  si dovolenku nie je úplne jednoduché, pretože každá domácnosť má iné, hlavne finančné možnosti. Najjednoduchšie je objednať si dovolenku cez cestovnú kanceláriu podľa vlastného výberu a zámeru a môžeme sa tešiť už dopredu na príjemné chvíle, ktoré na nás čakajú.

Keď si dovolenku plánujeme sami do Tatier, tak si vyberáme medzi typmi ubytovania ako hotely, penzióny, apartmány, priváty, chaty a inými možnosťami. Na druhej strane sa musíme zamerať aj na lokalitu, kde konkrétne chceme ísť, na akú dobu a čo chceme vidieť, vyskúšať, pretože vo Vysokých Tatrách je veľa možností pre turistiku aj zábavu v každom ročnom období. Najznámejšie lokality sú: centrum Vysokých Tatier, Nízke Tatry, Podtatranské obce, Poprad a okolie, Tatralandia a Bešeňová, Vysokohorská oblasť a iné lokality. Samozrejme ceny za ubytovanie úmerne rastú, ak sa blížime k centru Vysokých Tatier. Tu chceme upozorniť návštevníkov vysokohorského terénu, aby bez úrazového poistenia nevkročili do tejto oblasti.

Medzi najznámejšie Podtatranské obce patria: Gerlachov, Pod Lesom, Štôla, Tatranská Štrba, Veľký Slavkov, Nová Lesná, Stará Lesná, Tatranské Javorina, Veľká Lomnica. V týchto obciach a ich blízkosti nájdeme lacnejšie ubytovanie na vysokej úrovni. Väčšinou sa jedná v týchto lokalitách o dovolenke v tichom prostredí s aktívnym pohybom.

V obci Veľký Slavkov neďaleko severne od Popradu je krásna rozprávková oblasť pre turistov, ktorí hľadajú ubytovanie s výhľadom na Vysoké Tatry v tichom nerušenom prostredí. Ubytovanie v Tatrách tu zahŕňa aj apartmán Slavkov, ktorý poskytuje kvalitné ubytovanie pre záujemcov.