Obec Veľký Slavkov je veľmi známa v kruhu turistov nielen zo Slovenska, ale aj z okolitých štátov V4, ako Poľsko, Česko, Maďarsko. Okrem spomínaných štátov tu turisti chodia aj z iných kútov sveta, o čom svedčí aj to, že často počujeme nemčinu, angličtinu a iné jazyky.

Poloha Veľkého Slavkova je veľmi významná, leží severne od Popradu len 4 km tesne pod Tatranským národným parkom.  Najstaršia správa o obci je z roku 1251 a jej obyvatelia patrili k Turčianskemu konventu. Od tej doby Veľký Slavkov je stále obývaný a v dnešnej dobe kvôli dobrej polohe, ubytovacím kapacitám a turistickým atrakciám je stále viac a viac vyhľadávaným objektom turistov.

Veľký Slavkov je modernou obcou pod južnými svahmi Vysokých Tatier a je dobrým východiskovým bodom pre turistov do Tatier. Podtatranské obce sú prepojené s Veľkým Slavkovom, obec Veľká je vzdialená 3 km, Poprad 4 km, Spišská Sobota 5 km, Mlynica 5 km, Nová Lesná 3 km, Starý Smokovec 7km, Dolný Smokovec 5 km a Tatranská Lomnica 12 km.

Sú tu vybudované kvalitné ubytovacie priestory formou hotelov, apartmánov, penziónov, chát a samozrejme ubytovanie nájdete aj v rodinných domoch. Takým dobrým ubytovacím priestorom je aj apartmán Slavkov, kde nájdete moderné zariadenie s kuchynkou a kúpeľňou.

Hlavné turistické zaujímavosti v okolí – Veľký Slavkov

Letisko Poprad Tatry

Je to medzinárodné letisko, ktoré sa využíva na osobnú aj nákladnú prepravu. Využívajú ho súkromné a obchodné lietadlá hlavne zo zahraničia z Nemecka, Belgicka, Rakúska, aerokluby a letecké školy.

Greguška SKI Pod Lesom

Lyžiarske stredisko leží v oblasti Dolného Smokovca a čiastočne v katastri obce Pod lesom s menším svahom a hlavne je to určené pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Zjazdovka má dĺžku 400 m s prevýšením 50 m. Na prepravu osôb sú tu dva vleky.

AQUACITY POPRAD

Moderný areál vodného sveta, zásobovaný termálnou vodou, s celoročnou prevádzkou láka turistov v lete i zime zo širokého okolia. Každý návštevník areálu príde na svoje, pretože sú tu vybudované všetky moderné prvky vodného sveta.