Chaty vo Veľkom Slavkove predstavujú ubytovacie zariadenia postavené hlavne v horských oblastiach v ťažko prístupnom teréne. Takéto chaty stavali naši predkovia už  v dávnych dobách s cieľom prežiť ťažké poveternostné podmienky. Samozrejme neskoršie s rozvojom ľudstva nároky na prežitie sa stávali komfortnejším, pretože sa vyrábali aj kvalitnejšie stavebné materiály. Skrátka v dnešnej dobe chaty majú skôr funkciu na ubytovanie pre turistov a návštevníkov vysokých hôr.

V oblasti obce Veľký Slavkov neďaleko Popradu pod Tatrami je veľké množstvo takýchto chát. Pri stavbe chát sa prejavuje zručnosť remeselníkov ako tesárov, stolárov. Stavby sú postavené väčšinou z dreva, ale využívajú na základy aj betón a skaly. Azda na Liptove takýto areál s chatami pozná každý v Liptovskom Jáne.

Chaty sa stavajú dnes ako voľakedy, len samostatne, alebo podobne ako väčšie stavby v jednej budove viac ubytovacích jednotiek. Ubytovanie sa tu už podobá na apartmánové, pretože turisti tu majú k dispozícii kúpeľňu aj kuchynku. Takým ubytovacím zariadením je aj apartmán Slavkov, kde turisti nájdu príjemné ubytovanie v krásnom prostredí.

V okolí obce je veľa možností na turistiku, poznávacie zájazdy na návštevu kultúrnych pamiatok a rôznych zaujímavostí. Pozrime si aké sú hlavné zaujímavosti v okolí Veľkého Slavkova.

AquaFun park Veľká Lomnica

Ďalší vodný svet pod Tatrami, ktorý je súčasťou apartmánového komplexu Tatragolf Mountain Resort. Tento park má rozlohu 7500 m2 a obsahuje veľa atrakcií ako tobogány, rôzne bazény, šmykľavky. Na svoje tu prídu hlavne rodiny s deťmi.

Golfový areál BLACK STORK

Nachádza sa vo Veľkej Lomnici v okrese Kežmarok. Golfový areál so svojou dobrou polohou priamo pod vrchmi Vysokých Tatier ponúka profesionálne 27 jamkové ihrisko, kde sa nachádza aj Lomnicky golfový klub. Na území areálu sa nachádza aj štvorhviezdičkový hotel Internacionál s kvalitnými službami.

Kostol v Starom Smokovci

Neogotický kostol sa nachádza v Starom Smokovci v regióne Vysoké Tatry. Kostol dal postaviť v roku 1888 spišský biskup Juraj Császka. Konštrukcia kostola je drevená, ale steny sú murované. Budova je postavená v alpskom štýle a zapadá do prostredia. Kostol patrí medzi najkrajšie budovy v celom okolí.

Veľký Slavkov so svojimi ubytovacími kapacitami očakáva turistov počas celého roka. Apartmán Slavkov so svojimi službami rodinného typu spestruje služby svojim klientom podľa potreby a vždy im vychádza v ústrety.