V dnešnej dobe sa turizmus dostáva do popredia v mysli ľudí. Práve preto, že sú nato dobré finančné aj prírodné podmienky stále viac cestujeme doma na Slovensku. U nás sú veľmi dobré podmienky na turistiku o čom svedčia naše krásne hory s hustými lesmi,  zaujímavými skalami, vodopádmi, jaskyňami a celkovo nádhernými prírodnými scenériami.

Turizmus stále láka viac ľudí. Počet turistov stúpa úmerne s danými možnosťami prírody, ktoré turistov lákajú. Aby sa počet turistov zvyšoval treba veľa investícií do infraštruktúry na uspokojenie potrieb ľudí. V tomto zmysle pristupujú k turistike aj v našich veľhorách kompetentné orgány, firmy, súkromné osoby, aby prilákali návštevníkov na čo najdlhšiu dobu.

Dôležité je aj vybudovanie turistických atrakcií na zabávanie ľudí a môžeme konštatovať, že aj toho máme tiež dosť a nielen vo Vysokých Tatrách, ale aj v iných oblastiach.

Obec Veľký Slavkov leží v krásnom popredí pod Tatrami severne od Popradu. Krásne scenérie, ktoré sa tu ukazujú s pohľadom na Vysoké Tatry lákajú stále viac turistov samozrejme aj vďaka dobrej infraštruktúre.

Písali sme už o rôznych turistických zaujímavostiach, ale pomerne málo sa hovorí o našich jaskyniach i napriek tomu, že ich máme pomerne dosť. Na našom území máme viac ako 4 tisíc jaskýň, čo je skutočne na zamyslenie. Sú to výtvory prírody a poskytujú potešenie pre oči a v letnom období poskytujú aj príjemné schladenie a úľavu pre alergikov pri dýchaní. Celkovo je sprístupnených len 12, ale aj to bohato stačí na dobrý zážitok.

Pre turistov čo sú ubytovaní vo Veľkom Slavkove odporúčame jaskyne z nášho okolia formou jednodňového výletu.

Belianska jaskyňa – nachádza sa v Belianskych Tatrách na území Tatranského národného parku. Návštevníci musia zaparkovať v obci Tatranská Kotlina odkiaľ vedie poľná cesta k jaskyni v dĺžke asi 1000 m. Prehliadka trvá asi 70 minút a návštevníci musia prekonať asi 870 schodov. Pozoruhodné sú tu sintrové vodopády a pagodovité stalagmity.

Dobšinská ľadová jaskyňa –  od roku 2000 je zaradená do zoznamu svetového prírodného dedičstva UNESCO. Jaskyňa bola objavená v roku 1870 a nachádza sa pri obci Dobšiná v Národnom parku Slovenský raj. Obdobne ako v Belianskej jaskyni na Vás čaká veľa schodov.

Važecká jaskyňa – nachádza sa v obci Važec v doline Bieleho Váhu a bola objavená v roku 1922. Nájdete tu čisto biele a stále živé stalaktity, stalagmity i stalagnáty, pozoruhodné sú aj Korálové jazierka a nástenné vodopády

Veríme, že naši návštevníci po náročnom výlete a po návrate do nášho Apartmánu Slavkov sa budú cítiť naďalej príjemne.