Starý Smokovec je najstaršia a najvýznamnejšia tatranská osada a administratívne centrum Vysokých Tatier. Leží medzi Novým Smokovcom a Horným Smokovcom. Spolu s Tatranskou Lomnicou a Štrbským Plesom patrí medzi najvýznamnejšie tatranské strediská cestovného ruchu.

Významná geografická poloha najstaršej osady Vysokých Tatier na úbočí Slavkovského štítu jej priraďuje dôležitý východiskový bod do centrálnej časti našich veľhôr. Zo Starého Smokovca po vyznačených turistických chodníkoch pre verejnosť podľa ročného obdobia sa dostanete do cieľových stredísk buď pešo, alebo lanovkou. Na niektoré miesta ako štíty sa dostanete len v prítomnosti  horských vodcov s patričným vybavením. Pri vstupe do našich veľhôr sa odporúča pripoistenie pre prípad nehody.

starý smokovec

Občianska vybavenosť, zmodernizovaná doprava, turistická vybavenosť so zameraním na ubytovanie od apartmánov až po špičkové hotely, turistické atrakcie a obnovené historické budovy a kostoly spoločne prispievajú k významnému rastu cestovného ruchu v tejto oblasti. Pokrok je tu naozaj veľký, prebiehajú tu veľké investície v každej oblasti.

Starý Smokovec: aké sú tu najväčšie turistické zaujímavosti?

Tricklandia  – je to zábavná galéria optických ilúzií s povinnou rezerváciou. Odporúča sa hlavne pre rodiny s deťmi, kde nájdete až 24 atrakcií, ktoré sú vo forme dvojrozmerných kresieb.

Lyžiarske stredisko – rodinného typu, ktoré je rozdelené do dvoch areálov od seba asi 600 metrov. Dráhy sú vhodné hlavne pre začiatočníkov s možnosťou výučby lyžovania.

Hrebienok – zo Starého Smokovca vedie pozemná lanovka, ktorá vás vyvezie do nadmorskej výšky 1272 m. Samozrejme pokiaľ sa radi venujete pešej chôdzi, na Hrebienok sa dostanete aj po vlastných, kde na vás čaká krásny výhľad na okolie.

Sánkarská dráha – v zimnom období pri spiatočnej ceste z Hrebienka do Starého Smokovca nájdete túto atrakciu. Dráha má dĺžku 2,5 km a odporúčame ju hlavne rodinám s deťmi, ale aj iným milovníkom zimných športov. Samozrejme sane si môžete aj vypožičať.

Bilíkova chata – ďalšia atrakcia, ktorá sa nachádza pod Hrebienkom v prostredí Studenej doliny. Tu si môžete oddýchnuť a využiť reštauráciu, prípadne sa tu môžete aj ubytovať.

Uviedli sme len najznámejšie turistické atrakcie, ale samozrejme je ich oveľa viac a čakajú na Vás , aby ste ich objavili. Zrejme ste o nich už aj počuli.

Keď sa chystáte do Vysokých Tatier, alebo do iných našich hôr, nezabudnite sa informovať o ubytovacích možnostiach. Môže sa stať, že práve budú mať plno. Príjemné ubytovanie vo Veľkom Slavkove len 4 km od Popradu nájdete aj v našom apartmáne Slavkov. V prípade využitia našich služieb sme presvedčení, že budete spokojní.